wtorek, 5 czerwca 2012

Cannibal Corbse - zapowiedź koncertu

CANNIBAL CORPSE, EMBRIONAL, SPHERE - 29.06 Alibi / Wrocław
2012-01-27
Canibal Corbse
Autor: z materiałów promocyjnych zespołu
wykadruj zdjęcie

Legenda death metalu, amerykańska grupa Cannibal Corpse wystąpi 29 czerwca we wrocławskim klubie Alibi. Formacja podczas swojej europejskiej trasy promować będzie nadchodzące wydawnictwo - album "Torture".
Canibal Corpse bardzo szybko zdobyli ogólnoświatową sławę stając się jednym z najbardziej szanowanych i najdłużej działających zespołów na scenie death metalowej. Ich album "Tomb Of The Mutilated", został najlepiej sprzedawanym wydawnictwem (ponad 100 tys. sprzedanych płyt).
Jednym z najsłynniejszych fanów zespołu jest Jim Carrey, dzięki któremu Cannibal Corpse wystąpili w filmie Ace Ventura: Psi detektyw wykonując w nim utwór "Hammer Smashed Face".

CANIBAL CORPSE
support: Embrional, Sphere
29.06 20:00 Alibi/Wrocław
bilety: 79/89pln
dostępne: ticketpro.pl, ebilet, pwevents.pl, Rocky Stoisko Muzyczne (Feniks na Rynku), Klub Alibi
Poznań: Rock Long Luck

Cannibal Corpse - amerykański zespół, będący jednym z najlepszych kapel grających ektramalne death metalowe i gore metalowe utwory. Powstał w 1989 roku w Buffalo w stanie New York. Początkowo zespół grał naprawdę brutalny death metal, na co wpływ miał jeden z członków zespołu, Chris Barnes, który odszedł od zespołu w 1994 roku do Six Feet Under. Wpływ ten słychać w szczególności w pierwszych 4 krążkach zespołu. Począwszy od albumu "Vile", muzyka jest szybsza, jednakże już mniej miażdżąca i brutalna.

Pierwszy skład tworzyli: Chris Barnes (wokal), gRob Barrett (gitara elektryczna), Jack Owen (gitara elektryczna), Alex Webster (gitara basowa) oraz Paul Mazurkiewicz (perkusja).

Ogólnoświatową sławę zespół Cannibal Corpse zyskał u ludzi o specyficznym guście muzycznym, poszukującym doznań przy ekstremalnych dźwiękach gitary i perkusji. Rok 2002 okazał się szczęśliwy dla zespołu - nagrany album "Tomb Of The Mutilated", został ich najlepiej sprzedawanym wydawnictwem (ponad 100 tys. sprzedanych płyt).

Band jest bardzo dobrze znany także europejskim fanom dzięki ogólnoświatowym koncertom. Zespół wystąpił w także Polsce i to kilkakrotnie: w 1992, 1993 i 2002 na Metalmanii oraz w 2003 i 2004 w klubie Proxima w Warszawie.

Zatem przybywajcie !!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz