POLECAMY - KONCERTY 
ŚWIETLIKI na koncercie w Poznaniu


Zespół promuje swoją nową płytę!

'Sromota' to szósty album Świetlików nagrany po ośmiu latach przerwy albo jak kto woli, mentalno-spirytualnych wakacji.
Przez 15 lat istnienia grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy. Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich, w tym roku jego ostatni tomik poetycki Muzyka Środka znalazł się wśród finałowej siódemki nagrody Nike.

'Sromota' to 36 utworów trwających łącznie około 130 minut. Materiał, ze względów formalnych i treściowych oraz dla wygody Słuchaczki/ Słuchacza, został rozdzielony na trzy płyty CD (płyta A, płyta B i płyta tzw. bonusowa). Najkrótszy utwór trwa 40 sekund, najdłuższy 8 minut. Wszystkie trwają tyle ile trzeba. Brzydkie słowo w tekstach pojawia się tylko raz.

- Nagraliśmy 'Sromotę' w nowym, sześcioosobowym składzie – wyjaśniają członkowie Świetlików. - Każdy grał na tym na czym potrafi, a były to instrumenty z epoki. Goście (Bogusław Linda, Pablopavo i Fryderyk Lutyński) pojawiają się w siedmiu piosenkach na płycie bonusowej. Stopień zaangażowania gości jest rozmaity. Teksty (zdecydowana większość) napisał Marcin Ś., muzykę (zdecydowaną większość) skomponował zespół. Za tzw. miks i produkcję odpowiada pan Dariusz Grela z Krakowa oraz cały zespół. Projekt okładki wymyśliliśmy sami, Marcin Ś. wyrysował zaś swoją rączką co trzeba. Na okładce i w środku są zdjęcia ludzi i zwierząt domowych.

Zespół Świetliki powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. Zadebiutował w grudniu tegoż roku na spotkaniu poetów Na Głos, za pierwszych słuchaczy mając m.in. Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską. W 1993 roku Świetliki nagrały dla niezależnej wytwórni Music Corner, swój pierwszy album pt. „Ogród Koncentracyjny”. Płyta wzbudziła duże zainteresowanie zarówno mediów jak i publiczności. W rezultacie czego w następnym roku zespół został zaproszony do wzięcia udziału w festiwalu opolskim, gdzie zagrał na żywo przed całą Polską. Grupa ugruntowała swoją pozycję, wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę pt. „Cacy Cacy Fleischmaschine” - nominowaną do nagrody Fryderyka'96 w kategoriach: muzyka alternatywna i piosenka poetycka. Kolejna płyta – „Perły przed wieprze” - ukazała się w czerwcu 1999 roku, została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i prasę. W nagraniach wziął udział Mateusz Pospieszalski. Rok 2001 to data powstania kolejnej płyty pt. „Złe Misie”, w której nagraniu gościnnie wzięli udział Kasia Nosowska oraz Lech Janerka.

W roku 2005 zespół wydał kolejną płytę „Las Putas Melancólitas”, na której jako pełnoprawny członek zespołu wystąpił Bogusław Linda. Utwór z tego albumu - „Filandia”, wykonywany wspólnie z kwartetem smyczkowym Grupą MoCarta, gościł przez 30 tygodni na liście przebojów Programu 3, utrzymując przez 3 tygodnie 3 lokatę.

BILETY:
- 50 zł - miejsca siedzące
- 40 zł - miejsca stojące
- 30 zł - miejsca stojące ulgowe

do nabycia: 
Blue Note, CIM, Rock Long Luck, Empik, eBilet.pl: http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=12974

Rezerwacje biletów: biuro@bluenote.poznan.pl
--------------------------------------------------------------------------------

MUCHY - w klubie Pod Minogą / Poznań - 13.12.2013

support: Eleanor Gray

wstęp: 19, start: 20:00

bilety: 29/34 zł 


do nabycia:
ebilet.pl, eventim.pl, ticketpro.pl, bilety24.pl, muno.pl, biletomat.pl oraz sklepy sieci Empik, Saturn i Media Markt; kolekcjonerskie: pwevents.pl, CIM, Rock Long Luck
wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1433219283565610/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular
Agencja koncertowa P.W. Events z przyjemnością zaprasza na poznański występ jednego z najaktywniejszych koncertowo zespołów na polskiej scenie muzycznej – grupy MUCHY. Muzycy wystąpią 13.12.2013 r. w klubie Pod Minogą. Będzie to koncert zamykający ich jesienną trasę. Jako support wystąpi zespół Eleanor Gray.

Muchy to z pewnością jeden z najważniejszych zespołów młodszego pokolenia i znak rozpoznawczy lat "zerowych" w Polsce. Od "Miasta doznań" i "Galanterii" po "Przesilenie" i "Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę" – zespół nieprzerwanie kontynuował pasmo sukcesów.  18 września 2012 ukazał się trzeci album Much - „chcecicospowiedziec”, który okazał się kolejnym świetnie przyjętym wydawnictwem (zarówno przez fanów, jak i krytyków). Singiel z tego albumu – utwór „Zamarzam” - momentalnie wspiął się na szczyty list przebojów, a klip do tej piosenki zdobył prestiżową nagrodę „Nocnego Marka” przyznawaną przez telewizję RebelTV oraz pismo Aktivist w kategorii Teledysk Roku.

Obecnie Muchy występują w składzie: Michał Wiraszko (wokal, gitara), Tomasz Skórka (bas), Damian Pielka (gitara), Łukasz Stachowiak (perkusja) i Krzysztof Zalewski-Brejdygant (gitara, klawisze, śpiew).

Ograniczona pula biletów na poznański koncert Much, zamykający ich jesienną trasę, już w sprzedaży!

...................................................................................................................................................................

ŁĄKI ŁAN w klubie  Blue Note / Poznań - 15.12.2013


P.W. Events z przyjemnością zaprasza na poznański koncert grupy  
ŁĄKI ŁAN!Żywiołowi, energiczni, nieprzewidywalni muzycy rozpalą klub Blue Note 15.12.2013 r., prezentując materiał z ostatniej płyty „Armanda” oraz starsze, świetnie znane poznańskiej publiczności kompozycje.

Łąki Łan to zespół, który zrodził się na Jam Sessions w warszawskich klubach. Granie na żywo mają we krwi.  Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie, a studio jest jego dopełnieniem.
Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko - międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści.

Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą, m.in. Tbilisi Open Air Alter/Vision, Montreux Jazz Festival, Coke Live Music Festival, Heineken Open’er Festival, Jarocin Festiwal, Przystanek Woodstock.

Trzeci album grupy pt. "Armanda" ukazał się 13 listopada 2012 r. nakładem EMI Music Poland.


ŁĄKI ŁAN
15.12 – Blue Note / Poznań

Start: 20:00
Bilety: 35/40 zł
do nabycia: Ticketpro.pl, Ebilet.pl, Eventim.pl, Bilety24.pl, CIM, Rock Long Luck, Blue Note oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn
wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/590461140995103/
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

THY ART IS MURDER - 19.01.2014 Pod Minogą, Poznań
 
 
 
Agencje P.W. Events i Go Ahead zapraszają na koncert formacji Thy Art Is Murder! Muzycy wystąpią 19. stycznia w poznańskim klubie Pod Minogą.


Thy Art Is Murder to australijska kapela deathcore’owa, powstała w 2006 roku na przedmieściach Sydney. Na dotychczasową dyskografię grupy składają się dwie EP i dwa albumy długogrające – debiutancki „The Adversary” z 2010 roku i wydany dwa lata później „Hate”. Album debiutował na 35. miejscu ARIA Charts (australijski odpowiednik polskiej listy OLIS), będąc jednocześnie pierwszą płytą z gatunku, której udało przebić się do pierwszej czterdziestki tego zestawienia. Sukces „Hate” w rodzimym kraju zaowocował podpisaniem kontraktu z wytwórnią Nuclear Blast, która podjęła się dystrybucji płyty poza Australią.

 
Do Polski zespół przyjedzie w ramach promocji tego właśnie krążka. Dotychczas Thy Art Is Murder dzielili scenę m.in. z Fear Factory czy Parkway Drive, grając trasy w Australii, Europie i Ameryce Północnej. W Poznaniu będą po raz pierwszy.

Wraz z australijskimi gwiazdami wystąpią: Heart of a Coward (deathcore - Wielka Brytania, Century Media Records), Aegaeon (deathmetal/deathcore – USA), Aversions Crown (deathcore – Australia).
Szykuje się więc niebagatelna uczta dla fanów technicznego i ultraciężkiego beatdownu!
Bilety na ten koncert pojawią się w sprzedaży w najbliższy poniedziałek, 4. listopada i dostępne będą na stronach www.pwevents.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz www.ticketpro.pl, a także w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn oraz stacjonarnych punktach sprzedaży w Poznaniu (Rock Long Luck, CIM).

THY ART IS MURDER (Aus)
HEART OF A COWARD (UK)
AEGAEON (USA)
AVERSIONS CROWN (Aus)
+support

19.01.2014
Klub Pod Minogą, Poznań
Start: 18:30
Bilety: 49PLN (przedsprzedaż)/59PLN (w dniu koncertu)

Link do FB: https://www.facebook.com/events/209844182528315
Link do Lastfm: http://www.lastfm.pl/event/3723454+Thy+Art+Is+Murder+-+Europe+2014


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz