środa, 9 stycznia 2013

GOD IS AN ASTRONAUT - 2.12.2012 Poznań ESKULAP


God is An Astronaut

koncert 

2.12.2012

 ESKULAP POZNAŃ

tym razem zostawiam was z tekstem z LAST.FM i moimi zdjęciami z koncertu.... było bardzo energetycznie a ekstremalne zmęczenie po koncertowym maratonie nie pozwala mi wykrzesać ani słowa o samym zdarzeniu ... wybaczcie...

to zespół grający post-rocka / muzykę instrumentalną. W jego skład wchodzi trzech muzyków: Torsten Kinsella (wokal, gitara, klawisze), Niels Kinsella (bas, gitara) oraz Lloyd Hanney (perkusja, syntezatory). Powstał w 2002 roku, w Irlandii, w hrabstwie Wicklow. 

Nazwa zespołu była inspirowana znanym cytatem z filmu „Nightbreed” - „God is an astronaut, Oz lies over the rainbow, and Midian is where the monsters live” czyli „Bóg jest astronautą, Oz leży ponad tęczą a Midian jest tam, gdzie żyją potwory” (cytat mający korzenie w teorii starożytnych astronautów, zapoczątkowanej przez Ericha von Dänikena). 

Pierwsza płyta, „The End of the Beginning” wydana została pod szyldem wytwórni Revive Records. Dwa teledyski, wyprodukowane do tytułowej „The End of the Beginning” oraz „From Dust to the Beyond” otrzymały czas antenowy na MTV UK i innych europejskich kanałach MTV. 

„All Is Violent, All Is Bright” był drugim studyjnym albumem zespołu. Także singiel „Fragile” gościł na antenie MTV. 

W 2006 zostaje wypuszczona pierwsza EP-ka zespołu, nosząca tytuł „A Moment of Stillness”. 

Trzeci krążek, „Far from Refuge” ukazuje się w kwietniu 2007 również w Revive Records i zostaje udostępniony do ściągnięcia na stronie internetowej zespołu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz